Raci na Skaláku

Raci na Skaláku

Od 6.4.2010 se počalo s vypouštěním a od 9.4.2010, kdy vody ubylo proběhl první sběr škeblí a raků. Tento sběr probíhal každý den až do 16.4.2010, kdy škeble byly vozeny na Domaňák a raci-menší na Domaňák, větší na František.Bylo sebráno cca 150 litrů škeblí a kolem tisíce raků. V každém rybníku, jak každý ví ,se vyskytují i uhynulé kusy (třeba stářím). Tito jedinci byli ponecháni na místě. 17.4.2010 proběhl výlov Skalského rybníka.Po celý den probíhal průběžně sběr raků v místy až metr hlubokém bahně a řeknu Vám byla dřina.  Posbíralo se asi 5000 raků, takové množství nikdo nečekal, ale udělali jsme vše proto, aby byl zachráněn každý rak . Kolikrát to hraničilo se sebeobětováním, kdy jsme si mysleli ,že už v tom bahně zůstaneme.Chtěl bych tímto poděkovat všem, ale hlavně členům výboru MO, kteří vykonali nejvíc pro záchranu račí osádky na Skaláku.Nyní probíhají kontroly zda ještě nějaký jedinec nebyl zapomenut. Zároveň prosím ty, kteří navštíví Skalák a uvidí nějakého raka, aby ho přenesli do potoka. Děkuji. S pozdravem Petru zdar  Houdek Petr.

 

 

 

                                                    

                          
                      

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.