Zpráva z členské schůze

V neděli 3.března proběhla v místním kulturním domě výroční členská schůze za účasti 128-ti dospělých a 12-ti děti. Pro všechny přítomné bylo přichystáno občerstvení v podobě již tradiční klobásy. Zhodnotil se rok 2012. Odpracovali jsme celkem 2829 brigádnických hodin. Na naše revíry bylo vysazeno více jak 10 000 kaprů  (K2,K3). Počet dospělých členů je 324, v kategorii 16-18-let je 15 členů a těch nejmladších je 64. Kroužek mladých rybářů navštěvuje 9 dětí. Je nás sice stále méně, ale jsme pořád největší organizace ve městě. Naši schůzi navštívili také hosté z MO Nedvědice, Nového Města na Moravě a Víru. Byl též přítomen pan místostarosta Josef Vojta. Vše proběhlo v přátelském duchu. Přejeme Všem rybářům příjemně strávený čas u vody i v tomto roce a už se těšíme na výroční setkání v roce 2014.

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.