Zpráva z výroční členské schůze

V neděli 2.března proběhla výroční členská schůze. Zúčastnilo se jí 147 dospělých, 21 dětí a 6 hostů. Všichni jsme si pochutnali na tradiční klobáse. K 31.12. 2013 máme 330 dospělých členů ( z toho 22 žen), 11 členů  v kategorii 16-18 let a 58 členů je do věku 15-ti let. Oproti roku 2012 máme o čtyři členy méně. Kroužek mladých rybářů navštěvuje 14 dětí. V loňském roce jsme odpracovali 2471 brigádnických hodin ( 541 hodin členové výboru). Rybářská stráž provedla 86 kontrol. Budeme též pořádat na rybníku Argentina dne 23.8. rybářské závody. Proběhly také volby nového výboru naší místní organizace. Navštívili nás hosté z Nedvědice, Nového Města na Moravě, Víru a za městský úřad pan starosta Karel Pačíska. Naše jednání bylo v přátelském duchu a přispělo k tomu i krásné slunečné počasí. Krátce před polednem jsme se rozešli ke svým domovům a už se jistě těšíme na naše příští setkání. Petru zdar.

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.