Archiv článků

RYBOLOV POD HOTELEM SKALSKÝ DVŮR

Žádáme rybáře, aby neparkovali před závorou u louky pod hotelem Skalský dvůr (vjezd na soukromý pozemek). Také, aby nezajížděli auty na pozemek k lavičkám pod kurty a nestavěli tam stany ani přístřešky. Je to opět soukromý pozemek, toto vše se smí konat pouze s povolením vlastníka.
Celý článek

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI

POZVÁNKA NA ZASEDÁNÍ VÝROČNÍ (NÁHRADNÍ) ČLENSKÉ SCHŮZE POBOČNÉHO SPOLKU     Výbor pobočného spolku s názvem Moravský rybářský svaz, z.s. pobočný spolek Bystřice nad Pernštejnem, zapsaný ve spolkovém rejstříku vedeným Krajským soudem v Brně, oddíl L, vložka 18241, sídlo: Dr....
Celý článek

PRODEJ CELOREPUBLIKOVÝCH POVOLENEK V ROCE 2024

PRODEJ CELOREPUBLIKOVÝCH POVOLENEK V ROCE 2024 Vážení rybáři členi Moravského rybářského svazu,CELOREPUBLIKOVÉ POVOLENKY se budou členům MRS v roce 2024 prodávat na 5 vybraných místech MRS.  V Brně, Blansku, Břeclavi, Třebíči a...
Celý článek

CHYBY V BPVRP PRO VODY MIMOPSTRUHOVÉ

V tištěné podobě BPVRP pro MP revíry se vyskytly tři chyby: V bodě II., odst. a) chybí upřesnění denní doby lovu v měsíci duben V bodě V., odst. 2. chybí upřesnění povolené doby lovu přívlačí      - lov přívlačí je povolen od 16.6. do 31.12. V bodě...
Celý článek

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.