Archiv článků

Rybářské závody ARGENTINA 2015

MO MRS Bystřice nad Pernštejnem zve všechny příznivce Petrova cechu na tradiční rybářské závody které se konají v sobotu 22.8.2015 na rybníku ARGENTINA.Občerstvení i ceny jsou zajištěny . V odpoledních hodinách proběhnou i závody pro mladé rybáře. Těšíme se na vaši návštěvu
Celý článek

Mezinárodní výstava rybích trofejí

Koná se od 7.5. do 31.8. 2015 v Zámeckých kazematech ve Slavkově u Brna. Výstava bude mít rozlohu asi 400 m2 v prostorách zámeckých kazematů a bude na ní k vidění přes 300 exponátů. www.zameckekazematy.cz/
Celý článek

Zpráva z výroční členské schůze

Jako každý rok jsme se sešli v kulturním domě na členské schůzi. Tentokrát 8.března, při účasti 122 dospělých a dětí bylo 12. Také nás navštívilo 6 hostů z MO v Novém Městě na Moravě, Víru a Nedvědici. Nechyběl ani zástupce města - letos místostarosta pan Vojta. K pohoštění  účastníků byla...
Celý článek

Zkoušky nových členů

Školení a pro nové členy proběhne v pátek 3.dubna od 16 do 17 hodin. Zkoušky nových členů budou v sobotu 11.dubna od 8 hodin pro dospělé a od 9 hodin pro děti.
Celý článek

Povinnost odevzdat povolenku

Podle Stanov § 6 ods.5  podmínky pro vydání povolenky k rybolovu jsou  za d) řádně vyplněný záznam o docházce k vodě a přehled o úlovcích včetně sumáře úlovků odevzdaný do 15 dnů po skončení platnosti povolenky, a to pro každou vydanou povolenku. Rybářům, kteří tuto podmínku nesplnili...
Celý článek

PF 2015

Krásné prožití vánočních svátků. Mnoho zdraví, štěstí a příjemné chvíle strávené u vody v roce 2015 přeje Všem rybářům výbor MO.
Celý článek

ZÁKAZ RYBOLOVU

Dne 31.května 2014 je na Domanínském rybníku zákaz rybolovu z důvodu závodu v kvadriatlonu X-Trial Pernštejn Cup.
Celý článek

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.