Archiv článků

VÝROČNÍ ČLENSKÁ SCHŮZE 2017

V neděli 5. března se v kulturním domě za účasti 138 členů našeho spolku konala výroční členská schůze. Navštívili nás také hosté ze spolků v Novém Městě na Moravě , Nedvědice a Víru , a též  starosta pan Karel Pačíska. Na programu bylo : zpráva o činnosti v roce 2016, zpráva kontrolní a...
Celý článek

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI

Výbor PS MRS Bystřice nad Pernštejnem Vás zve na výroční členskou schůzi, která se koná v neděli 5. března 2017 v 9 hodin v kulturním domě. Případná náhradní výroční členská schůze se koná 5. března v 9,15 hodin na stejném místě.
Celý článek

POVINNOST ODEVZDÁNÍ POVOLENKY

Připomínáme Všem rybářům, že mají povinnost do 15-ti dnů po skončení platnosti povolenky k lovu vrátit povolenku k lovu, evidenci docházek a úlovků a sumář úlovků uživateli rybářského revíru, který povolenku vydal.
Celý článek

HLEDÁME NOVÉ TALENTY

Moravský rybářský svaz, z. s., odbor Lov ryb udicí - plavaná, hledá zájemce o závodní plavanou. Spodní věková hranice je 8 let, aby zájemce mohl mít svoji vlastní povolenku k rybolovu, horní věková hranice není stanovena. Naším cílem je vytvořit skupinu zájemců o plavanou a ve spolupráci se...
Celý článek

PF 2017

Veselé prožití Vánočních svátků, mnoho štěstí a zdraví v roce 2017 přeje Všem výbor pobočného spolku MRS.
Celý článek

Novela vyhlášky

Ministerstvo zemědělství vydalo dne 11.4. 2016 vyhlášku č. 123/2016 Sb., kterou se mění vyhláška č. 197/2004 Sb. Novela vyhlášky s účinností mimo jiné zavádí: - nejmenší lovnou míru kapra na 40 cm - hájení okouna říčního od 1.1. do 15.6. - všeobecnou dobu hájení všech ryb na pstruhových revírech od...
Celý článek

Rybářské Závody

Upozornujeme všechny příznivce rybářského cechu, že dne 20.8.2016 se uskuteční tradiční rybářské závody. Bohužel z technických důvodů se nebudou konat jako vždy  na rybníku ARGENTINA,ale na SKALSKÉM rybníku. Propozice závodů upřesníme co nejdříve. Další změnou bude,že závodů se mohou zůčastnit...
Celý článek

Zkoušky pro získání rybářského lístku

Školení  uchazečů pro získání prvního rybářského lístku bude v pátek 1.4. 2016 od 16,00 do 17,00 hodin v klubovně spolku. Závěrečná zkouška tamtéž v sobotu 9.4. 2016 od 8 hodin pro dospělé. V 9 hodin pro děti , které po úspěšném složení zkoušek dostanou svoji první povolenku zdarma.
Celý článek

Rybářský lístek na 30 dní

Tento rybářský lístek připravuje Ministerstvo zemědělství a mohl by platit od roku 2017. Cena by měla být 200 Kč. Po zakoupení tohoto lístku , který se získá bez nutnosti prokázat kvalifikační předpoklady si bude vlastník moci  zakoupit i povolenku k rybolovu . Například měsíční povolenka...
Celý článek

RYBÁŘSKÝ KALENDÁŘ

LEDEN

1. Začátek hájení bolena dravého, candáta obecného, sumce velkého, štiky obecné a okouna říčního v mimopstruhových     revírech. Začátek hájení hlavatky obecné a mníka jednovousého na rybářských revírech.

15. Poslední den pro odevzdání povolenky k lovu ryb (evidence docházek a úlovků) a sumáře úlovků.

ÚNOR

28. Poslední den k zaplacení členské známky.

BŘEZEN

15. Konec hájení mníka jednovousého na rybářských revírech.

16. Začátek hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech. Začátek hájení jelce tlouště a jelce jesena v mimopstruhových revírech.

22. Světový den vody

DUBEN

15. Poslední den hájení pstruha obecného v rybářských revírech. Poslední den zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových  revírech.

16. Zahájení rybářské sezóny na pstruhových revírech.

KVĚTEN

21. Světový den rybí migrace.

ČERVEN

15. Poslední den hájení jelce tlouště, jelce jesena, bolena dravého, candáta obecného, okouna říčního, sumce velkého a štiky obecné v mimopstruhových revírech. Poslední den hájení ostroretky stěhovavé, parmy obecné, parmy východní, podoustve říční, jesetera a vyzy v rybářských revírech.

16. Zahájení lovu dravých ryb na mimopstruhových revírech.

ČERVENEC

31. Konec hájení lipana podhorního v rybářských revírech.

SRPEN

31. Poslední den lovu přívlačí v pstruhových revírech.

ZÁŘÍ

1. Začátek hájení pstruha obecného a úhoře říčního v rybářských revírech.

30. Poslední den hájení hlavatky obecné v rybářských revírech.

LISTOPAD

30. Poslední den hájení úhoře říčního v rybářských revírech.

PROSINEC

1. Začátek hájení lipana podhorního v rybářských revírech. Začátek zákazu lovu všech druhů ryb v pstruhových revírech.

31. Poslední den lovu přívlačí a čeřínkování v mimopstruhových revírech. Konec lovu dravých ryb v mimopstruhových revírech.